Чим відрізняється економний аератор від економного...
Основні відмінності в роботі економного аератора і регулятора/стабілізатора витрати води, (+ і -)
На перший погляд ці два пристрої виглядають майже ідентично (за формою), і їх робота нічим не відрізняється один від одного і ті, і інші економлять воду. Однак, це лише на перший погляд, насправді їх принцип роботи суттєво відрізняється і показники економії у них теж різні.
Економний аератор – це пристрій, в якому при проходженні води через спеціальні отворів певного діаметра відбувається обмеження потоку води, розташованих на початку конструкції під фільтруючої сіточкою (див. Малюнок 1). Чим більше отвори, тим більше витрата води і відповідно менше економія. Проходить через аератор вода, за рахунок інших спеціальних отворів, які розташовані по периметру аератора (див. Малюнок 1а) змішується з повітрям. Таким чином, на виході виходить комфортна для використання струмінь води.
Недолік економного аератора полягає в тому, що він не здатний регулювати/стабілізувати витрати води в системі, внаслідок відсутності в ньому спеціального пристрою, стабілізуючого потік. В результаті чого, витрата води сильно буде скакати. Чим більше тиск, тим більше витрата води.
Регулятор/стабілізатор витрати води – це пристрій, в якому вода протікає між зірочкою і еластичним кільцем, розташованим на початку конструкції під фільтруючої сіточкою (див. Малюнок 2). Кільце вдавлюється в пропускні отвори і в міру зростання тиску в системі відбувається таке ж обмеження води, як і в аераторі, тільки не за рахунок отворів певного діаметру. Таким чином, незалежно від тиску води в системі витрата води залишається практично постійним. Вода, що проходить через регулятор/стабілізатор, також змішує з повітрям, як і в аераторі за рахунок спеціальних отворів, які також розташовані по його периметру (див. Рисунок 2а).
Гідність регулятора витрати води полягає в тому, що він в силу своєї конструкції здатний вирівнювати/стабілізувати витрати води в системі і тому, після встановлення на кран/змішувач витрата води практично завжди буде стабільний незалежно від перепаду тиску.
(+ і -)
Економія води в економному аераторі і регуляторі витрати води здійснюється тільки за рахунок первинного обмеження води. Різниця полягає лише в тому, що економний аератор не здатний стабілізувати витрати води, а регулятор витрати води для цього створений. З цієї простої причини показник економії води у регулятора/стабілізатора води завжди буде вище.
Останнім часом, найбільші виробники насадок для економії води переходять на виготовлення регуляторів/стабілізаторів витрати води, т. к. вони зарекомендували себе як більш економні, надійні і практичні пристрої.
- Як це працює?Які бувають пристрою для економії води. Як і з чого вони зроблені? Як вони економлять воду і багато іншого.Повна версія статті
- Экономный кран с уникальной струей!Ноу-хау - смеситель, который экономит воду, превращая её поток в красивый узор. Теперь мыть руки - одно удовольствие.Повна версія статті