Принцип роботи пристроїв для економії води
МІСТКА:
-
Насадки на кран для економії води (аератор для змішувача, стабілізатор витрати води для крана);
-
Насадки для душу для економії води (стабілізатори та регулятори витрати води для душу);
-
Обмежувачі зливу води для туалетного бачка.
У цій статті ми скористаємося максимально та докладно описати принцип роботи різних пристроїв для економії води, також Ви дізнаєтеся про те, що саме вирізняється економний аератор для крана від стабілізатора (регулятора) витрати води для змішувача. Повірте нашому довгому досвіду, що з допомогою цих нехитрих водоощадних пристроїв Ви зможете заощадити бюджет сім'ї або організації на чималу суму. Ці економні аератори води для крана та стабілізатори витрати води так швидко окупуються, що їх можна фактично міняти що 3 місяці. Але навіщо? Адже їхня якісна робота за призначенням розрахована на тривалий термін експлуатації (до 15 років).
Пристрої для економії води
Аератор на кран і душ, а також стабілізатор витрати води не підходить для використання, якщо немає тиску води (напору) у системі водопостачання!1. Насадки на кран для економії води (аератор для змішувача, стабілізатор витрати води для крана).
І так, до До вашої уваги пропонуються пристрої для економії води, які дають змогу істотно скоротити витрати на оплату комунальних платежів. Економія досягається завдяки зменшенню споживання гарячої та холодної води, її відведення (до 86%) і витрат на електроенергію або природний газ під час підігрівання води електричним бойлером, газовою колонкою або котлом (до 30%).
Насадки на кран/змішувач бувають: круглі та прямокутні, однорежимні або багаторежимні (з додатковими функціями), сенсорні або з автовідтягуванням (таймер), приховані або в антивандальному корпусі (зі спеціальним ключем), економні та неекономні, потік струменя буває аерований (вода змішується з повітрям), спрей (потік води розбивається на безліч струменів) і ламінарний (струя без повітря створює єдиний потік),. У 95% всіх змішувачів, які продаються в Україні, встановлені неекономні круглі аератори (пластиковий картридж) у латунному, хромованому корпусі із зовнішньою різзю М24*1 (тато) або з внутрішньою різзю F22*1 або М22*1 (мама). Винятки 5% становлять насадки для крана з круглою різзю М16,5*1, М18*1, М18,5*1, М21*1 і М28*1. І зовсім дуже малий відсоток прямокутні насадки. Аератори для змішувача (стандартних розмірів) відрізняються одна від одної за: зовнішнім виглядом, кольором, розміром, пропускною здатністю води тощо.
Насадки з додатковими функціями
Економний аератор для крана або стабілізатор витрати води встановлюється на край носика (гусака) змішувача або крана. Ці насадки частково обмежують витрату води, а також змішують воду, що залишилася, з повітрям, водночас утворює потік повітряно-водної суміші в приблизної пропорції 2/3 повітря на 1/3 води, що в процентному плані становить 70% повітря на 30% води, при цьому якість струменя, що виходить із крана, не гіршає, а стає м'якшою та комфортнішою для використання води за призначенням, а якщо вода підігрівається нагрівальними пристроями (газовий котел, електричний бойлер або газова колонка), то додатково відбувається економія газу або електрики від 15% до 30%. Термін експлуатації аератора та стабілізатора витрати води в середньому становить 10-15 років і залежить від якості води. А термін окупності від 20 днів до 2 місяців.
Тут можна дізнатися про те, чим вирізняється економний аератор від стабілізатора витрати води.
Рисунки стандартних насадок на змішувач
Аератор (картридж) у латунному корпусі із зовнішньою різзю М24*1 (тато)
Аератор (картридж) у латунному корпусі з внутрішньою різзю F22*1 або М22*1 (мама)
Потік води, який протікає через аератор, у його вузькому місці створює зону високого тиску. Розширювальна мембрана з певною кількістю та діаметром отворів дає можливість воді рівномірно розподілити тиск діаметром усього аератора або стабілізатора. Тому зверху розширювальної мембрани створюється зона високого тиску, а зі зворотного боку мембрани, завдяки спеціальній формі, утворює вакуум.
Так само різниця тиску змушує підійматися повітря ззовні через спеціальні отвори з боку аератора, розташованих периметром (див. малюнок) і насичує потік бульбашками, які витісняють із потоку 60-70% води.
Відеодемонстрація роботи насадки на кран для економії води
2. Насадки на душ для економії води (стабілізатори або регулятори витрати води).
Насадки для душу — стабілізатори або регулятори витрати води бувають у латунному, хромованому корпусі й без. Всі насадки для душу в корпусі мають двосторонню стандартну різь із зовнішньої та внутрішньої сторони 1/2 дюйма (у всіх сучасних душів однакова різь - 1/2 дюйма). Встановлюються вони між змішувачем і душовим шлангом або перед лійкою. Насадки для душу без корпусу встановлюються безпосередньо в душову лійку або душовий шланг між змішувачем і шлангом. Вирізняються насадки за кольором і пропускною здатністю води. У нашому магазині представлено низку насадок пропускної здатності від 4 до 9 літрів на хвилину. У звичайному ручному або стельовому душі протік води становить від 12 до 24 літрів на хвилину (в середньому 18 л/хв). Протік залежить від тиску в системі водопостачання та конструкції душової лійки. Насадка для душу (в корпусі) встановлюватися між змішувачем і душовим шлангом і фактично є перехідником або подовжувачем. Всі сучасні змішувачі мають різь 1/2 дюйма (виключення є змішувач радянської епохи — там метричної різі).
Дослідження показали, що сім'я з трьох осіб під час використання води вдома витрачає:
35% — через кран/сумішник (умивання, приготування їжі, миття посуду тощо);
14% — через туалетний бачок (від 3 до 5 разів/добу);
2% — прання пральною машиною (від 1 до 3 разів);
49% — через душ (прийняття душу 1 раз/добу 7-12 хвилин).
Очевидно, що максимальний об'єм води губиться через душ і водночас з дорогою гарячою водою.
Відеодемонстрація роботи насадки для душу
Насадки для душу відрізняються зовнішнім виглядом (залежить від виробника), мають різний колір, різну пропускну здатність від 4 л/хв до 9 л/хв. Встановлюються безпосередньо в душову лійку, деякі моделі встановлюються між змішувачем і шлангом (дивіться малюнок вище).
Всі насадки для душу мають однакову різь 1/2 дюйми всередині та зовні, відрізняються зовнішнім виглядом (залежить від виробника), мають різний колір, різну пропускну здатність від 4 л/хв до 9 л/хв. Встановлюються між душовим шлангом і змішувачем, у стельовій душі встановлюється між лійкою й трубою (дивіться малюнок вище).
Рисунки стандартних насадок для душу
Принцип роботи насадки для душу — стабілізатор витрати води для душу
3. Обмежувачі зливу води для туалетного бачка (ОСВ).
Чимале економія води досягається завдяки встановленню в туалетні бачки обмежувачі зливу води. Цей пристрій виготовлений із корозійостійкого матеріалу, у зв'язку з чим термін його експлуатації необмежений часом. З огляду на те, що всі туалетні бачки мають різну форму, різні системи зливання води, а також різний об'єм наповнення води, то цей пристрій також має різну форму. ОСВ дає змогу скоротити витрату води до 70%.
За одинарного натискання кнопки змивання води ОСВ забезпечує перекривання зливної арматури в туалетному бачку на третину, чверті або половині його об'єму, що забезпечує всього лише злив 50-75% води від усього об'єму туалетного бачка. За таких умов відбувається використання 4-7 л. води замість 8-10 л. за один раз.
Для повного зливу води з туалетного бачка досить затримати кнопку зливу на 2 секунди та відбудеться зливання води в повному об'ємі 8-10 літрів.
Перевага цього пристрою для економії води, порівнюючи з туалетними бачками з кнопкою подвійного зливу полягає в тому, що кнопка подвійного зливу виготовлена з двох різних за величиною кнопок (велика та маленька) водночас велика частина кнопки забезпечує повний злив туалетного бачка. Як показує практика, під час змивання води користувач рефлекторно натискає зручнішу кнопку, тобто велику й постійно відбувається злив повного бачка. У разі ж із нашим пристроєм користувач, разово натискаючи кнопку, зливає лише половину об'єму всієї води туалетного бачка, і тільки за потреби здійснює повний злив.
Крім цього, не маловажна роль відіграє екологічний аспект. Так, під час економії води економиться газ і електроенергія й у такий спосіб здійснюється зменшення викидів у довкілля СО2, економляться мільйони літрів чистої води, автоматично відбувається зменшення скидання стічних вод, розвантажуються каналізаційні мережі та очисні споруди, що так само покращує екологічні умови в країні.