Продавець Інтернет-магазин АРКАД - Водозберігаючі технології розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
220 відгуків
+380 (99) 028-59-99
+380 (97) 976-14-18
Компания "Аркад" - Насадки для экономии воды

Як правильно самостійно зняти показання з лічильника води?

Як правильно самостійно зняти показання з лічильника води?
 
 
 

Якщо Ви встановили собі в квартирі лічильники води або купили житло, в якому вони вже встановлені, відповідно, у Вас виникає питання, як правильно зняти його показання. Якщо Ви ніколи цього не робили, спочатку визначте, де розташований лічильник холодної води, а де гарячою. На картинці можете подивитися, знизу гарячий - червоний, а зверху холодний - синій. За "стандарту", в квартирі є розводка водопровідних труб робиться так: зверху йде труба гарячої води, а знизу холодною. Відповідно, так само і розташовані лічильники. В крайньому випадку, щоб визначити, відкрийте один з кранів і дивіться пристрій, який запрацює. Визначилися, йдемо далі.

 
     
Наочний приклад
Для простоти будемо пояснювати по картинці зліва. Як видно на фото, на лічильнику є 8 цифр, 3 останні червоні, а 5 - чорні. Червоні цифри - це літри, в даному випадку 270, але Вам для зняття показань вони не потрібні, так як знімати їх потрібно в кубах, тому що відповідні служби враховують саме їх. Залишаються наступні 5 цифр, ось з ним ми й будемо знімати показання. Наприклад, Ви тільки поставили прилад, на ньому лише нулі, запишіть ці показники для себе. Через місяць, наприклад, Ви бачите 00017859. Виходить, Ви витратили 17 кубів 859 літрів води, для здачі звіту можете округлити до 18, оплачуєте за 18 кубів. На наступний місяць пристрій показує 00025010, значить витрачено вже 25 кубів, а за поточний період 25 - 18=7, оплачуєте за 7 і так далі. Ось і весь процес, як слід знімати показники. А тепер деякі нюанси.

Слідкуйте за тим, щоб не було витоків - всі крани, змішувачі, бачок унітазу працювали справно, інакше багато кубів накрутить, в підсумку замість економії заплатите набагато більше. Як перевірити, чи є витік - закрийте всі крани і подивіться, крутиться лічильник, якщо ні, то все в порядку. Нижче буде описано як ми перевіряли правильність роботи лічильників.

Хто ще думає про те поставити йому лічильники обліку води чи ні, повідомляємо наступне. При встановлених лічильниках Ви будете оплачувати за фактично спожитий обсяг води, а не за встановленим стандартом. Так, за стандартами України (в різних містах норми відрізняються) на одну людину припадає від 9 до 11 кубометрів, в літрах це становить 9 000 - 11 000. Після встановлення лічильників Ви побачите, що фактично на одну людину припадає приблизно 4 кубометри (4 000л.), а сама приємна новина полягає в тому, що після установки водозберігаючих насадок на кран, душ і туалетний бачок (набори для квартир можна подивитися тут) витрата води скоротиться ще мінімум в 2 рази! Подумайте - це того варто? Безперечно - ТАК!

Рада з життєвого досвіду.

Як ми перевіряли, чи правильно показує прилад витрата води. Засікали показання літрів, брали 20 літрову каністру, два рази наливав і виливав, загалом 40 л, і дивилися, скільки намотало. Якщо у Вас є сумніви в правильності показань, перевірте його, можете якими-то своїми методами, і якщо він показує неправильно, звертайтеся у відповідну службу. Сподіваємося, що ця стаття Вам була корисна.

 

 
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner